Sprzedano wieżowiec Prime Corporate Center w Warszawie

Podpisana została przedwstępna umowa sprzedaży warszawskiego budynku biurowego Prime Corporate Center, pomiędzy firmą Golub GetHouse, a niemieckim funduszem inwestycyjnym Warburg-HIH Invest Real Estate. W transakcji właściciela reprezentowała firma doradcza Savills.

prime-corporate-center-warszawa

Transakcja została zawarta przy rekordowo niskiej stopie kapitalizacji, najniższej odnotowanej dotąd na polskim rynku biurowym. 

Pomyślna sprzedaż PRIME Corporate Center to ważny etap rozwoju Golub GetHouse. Wysoka wartość transakcji odzwierciedla zarówno jakość naszej inwestycji, jak i wiarygodność instytucjonalnego najemcy, który wynajmuje budynek na 10 lat. Inwestorami zaangażowanymi w PRIME Corporate Center, poprzez fundusz zarządzany przez Golub GetHouse, były również polskie Otwarte Fundusze Emerytalne.  Nasza firma pozostaje aktywna na warszawskim rynku nieruchomości, gdzie realizujemy obecnie projekt Mennica Legacy Tower

– powiedział Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.

Wieżowiec Prime Corporate Center jest w całości wynajęty przez bank Raiffeisen Polbank, który zajmuje prawie 21 000 metrów kwadratowych powierzchni warszawskiego obiektu. Biurowiec znajduje się na działce przy ulicy Grzybowskiej 78 na Woli, a jego budowa zakończyła się w marcu bieżącego roku. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Epstein wspólnie z z biurem architektonicznym Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago.

 

Zobacz także....