Kompleks Allcon@park w nowych rękach

Gdański kompleks biurowy ALLCON@park, który znajduje się na działce przy ulicy Słowackiego, został zakupiony przez Intel Technology Poland. Sprzedającym się spółka Allcon Investment.

allcon@park-gdansk

ALLCON@park składa się z pięciu budynków biurowych, których łączna powierzchnia użytkowa wynosi około 27 000 metrów kwadratowych, a teren nieruchomości obejmuje ponad 72 000 mkw.  Kompleks znajduje się przy ulicy Słowackiego w Gdańsku, w bezpośredniej bliskości lotniska im. Lecha Wałęsy oraz obwodnicy Trójmiasta. 

Intel Technology Poland jest również najemcą w Allcon@park od 1999 roku, gdzie zatrudnia około 1900 specjalistów w zakresie IT. W kompleksie znajduje się jedno z największych i najważniejszych centrów R&D Intela na świecie.

Kompleks ALLCON@park rósł z myślą o rozwoju Intela w Polsce, wszystkie znajdujące się w Gdańsku laboratoria i przestrzeń biurowa powstawały w formule built-to-suit. Dzięki temu w pełni wpisują się w niestandardowe i wysokie wymagania technologiczne, zgodne z rozwiązaniami stosowanymi przez Intel na całym świecie. Transakcja zakupu gdańskiego parku biurowego przez tak ważną firmę potwierdza zarówno jakość samej inwestycji, jak i atrakcyjność inwestycyjną całego naszego regionu

– mówi Sergiusz Gniadecki, Prezes Zarządu Allcon Investment.

 

Zobacz także....